Aktuality Seznam

2.4.2016

Líska, olše, osika

od Hanka

Líska, olše a topol osika jsou dřeviny, které kvetou už prakticky v zimě nebo koncem zimy. Jsou vybavené na to, že je opyluje vítr. Kdyby se v termínu jejich kvetení udělalo na chvilku teplo, včely medonosné by rády sbíraly pyl z jejich jehnědů. Ale to se povede jen některý rok, že je natolik teplo, aby včely mohly vyletovat z úlů.

Číst více

27.3.2016

Nutrie

od Hanka

Teplá zima nutriím prospívá. Pocházejí prý z jižní Ameriky, spíš ze subtropické oblasti, takže s tuhou zimou by měly potíže. Ale ve městě se vždycky nechají najít teplejší místa.
Občas jsou nutrie k vidění i na území Prahy. Mnozí je milují, a chodí je často krmit. Zejména pro rodiny s dětmi to je zajímavá atrakce, házet jim do vody mrkvičku a dětské piškoty.

Číst více

27.3.2016

Vodní nádrž Džbán

od Hanka

Sníh je v Praze vzácnost, a tak pokud se na chvilku objeví, a ještě k tomu se ukáže sluníčko, hned odložím práce doma na jindy a vybíhám s fotoaparátem ven do přírody.
Tady se mi povedlo vyfotografovat Vodní nádrž Džbán, při pohledu shora ze skal Divoké Šárky. V minulých letech tu býval problém s kvalitou vody, nyní je snaha o zlepšení.

Číst více